.

Pavol Tima

LADENIE A OPRAVA KLAVÍROV
Kontakt:
Mobil: 0905 216 772
Pavol Tima
Ladenie a oprava klavírov
Bočná 88A; 821 04 Bratislava
Živnostenský list ŽO/5784/92/Bá/Ta zo dňa 21.10.1992 

.

Ladenie klavírov

Štandardné temperované a1= 440 Hz – až 444 Hz, závislé od možností daného nástroja, iných okolností a požiadaviek zákazníka (napr. pri koncertoch).

Späť na hlavné menu

 

.

Generálne opravy

Mojou špecializáciou sú generálne opravy. Sú to čo do rozsahu prác najväčšie a najnáročnejšie opravy, aj z časového hľadiska, ktoré sa realizujú po obhliadke, ohodnotení nástroja, zdravom zvážení a záujme zákazníka. Zväčša sa generálkujú 70 a viacročné nástroje. Nie však každý klavír je zrelý na takúto opravu. Základom je značka klavíra a jeho potenciál. Je veľmi dôležité správne posúdiť rozsah opráv v danom prípade.

Generálna oprava v plnom rozsahu znamená úplné rozobratie nástroja:

Mechanika:

Ostatné:

Klavír po generálnej oprave je na nerozoznanie od nového nástroja. Oprava v takomto rozsahu stojí približne jednu tretinu až jednu polovicu z ceny nového nástroja podobného typu.

Späť na hlavné menu

 

.

Výroba basových strún

Späť na hlavné menu

 

.

Odhady a poradenstvo

Poradenstvo poskytujem telefonicky aj osobne, za účelom výhodnosti kúpy či predaja. Poskytujem konzultácie o všetkom v danom odbore. Telefonické poradenstvo je bezplatné. Obhliadky poskytujem ako platenú službu.

Späť na hlavné menu

 


 

 

Mojimi zákazníkmi sú: náboženské organizácie, kultúrne centrá, základné umelecké školy, veľvyslanectvá, VŠMU a množstvo súkromných zákazníkov.

 

 

.

Kúpa, predaj pianín a krídiel

Momentálne pracujem na generálnych opravách na zákazku. Tu na internetovej stránke nemám v ponuke nástroje na predaj. Skúste sa pozrieť neskôr, prípadne mi zavolajte pre zistenie skutočne aktuálnej situácie.

Ak máte klavír na predaj vy, zavolajte mi prosím pre dohodnutie obhliadky.

Späť na hlavné menu

 

.

Ukážka prác

Ako ukážku prác predstavujem niektoré nástroje. Buď boli robené na zákazku alebo sú už predané, teda nie sú v ponuke.

Krídlo zn. Bechstein, opus 13253, povrchová úprava - čierny vysoký lesk (polyester). Nástroj po celkovej generálnej oprave. Vhodný do menšej koncertnej sály alebo do kaštieľa, či zámku.


1 / 7
2 / 7
3 / 7
4 / 7
5 / 7
6 / 7
7 / 7

 

 

Pianíno zn. A.Stelzhamer in Wien. Vyrobené vo Viedni v roku 1905. Nástroj je po celkovej generálnej oprave.


1 / 7
2 / 7
3 / 7
4 / 7
5 / 7
6 / 7
7 / 7

 

Späť na hlavné menu